عنوان نشست: مروری بر آثار معجزه‌آسای سیلی‌مارین

سخنران: دکتر تقی قفقازی/ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 

در مورد سیلی مارین و خواص آن بیش از 1000 مقاله در فضای علمی موجود است وبا اینکه برخی متخصصین خواص این دارو را رد کرده‌اند اما ارزش و اهمیت سیلی مارین هر روز بیشتر از قبل مشخص می‌شود.این دارو برای کبد و صفرا بسیار موثر است و در زمانی که آمار نشان می‌دهد ابتلا به هپاتیت سی و کبد چرب در حال افزایش است استفاده از آن به جای داروهای شیمیایی می‌تواند اثرات بسیار خوبی داشته باشد.،چرا که مصرف زیاد داروهای شیمیایی می تواند آثار منفی بر خود کبد در طول زمان وارد کند.

سیلی‌مارین ماده اصلی و موثره گیاه خار مریم است که به طور خودرو رشد می کند و حدود 2 هزار سال است که شناخته شده است و اصلی‌ترین تاثیراتش بر روی کبد است و اعمال کبدی را تقویت می‌کند و روی بیمارانی که سیروز کبدی و کبد چرب دارند بسیار موثر است.

در آلمان کارهای زیادی روی این گیاه انجام گرفته است. گیاهی که تحقیقات نشان داده در محیط‌هایی که در معرض آلوده‌کننده‌های محیطی هستند،در صورت مصرف روزانه می تواند جلوی تاثیر سموم روی کبد را بگیرد.

خواص درمانی این گیاه بر روی سرطان ریه ، پروستات ،کبد و پستان و.. هم ررسی شده و در واقع اسلحه جدیدی برای مبارزه با سرطان است که عوارض گوارشی کمی هم دارد.

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3