به گزارش ستاد خبري دبيرخانه همايش طلاي سبز، محمد حسین عصاره دبیر جشنواره گیاهان دارویی در افتتاحیه این نمایشگاه که در مصلای تهران در حال برگزاری است با اشاره به واردات و صادرات مواد اولیه گیاهان دارویی گفت: نقش گیاهان دارویی درصنایع مختلف خود را نشان می‌دهد؛ ساخت تجهیزات پیچیده برای گیاهان دارویی توسعه داشته است.

asare1

وی ادامه داد: به دلیل شرایط آب و هوای ایران بسیاری از گیاهان دارویی در ایران تولید می‌شود و زنجیره صادرات کشور و غنای گیاهان دارویی در سرزمین ایران بالا است.

عصاره درباره تولید مواد اولیه برای گیاهان دارویی گفت: در تولید مواد اولیه گیاهان دارویی ضعیف هستیم و باید بتوانیم مواد اولیه را تولید کنیم.

دبیر جشنواره گیاهان دارویی با اشاره به ضعف ایران در صادرات گفت: ۹۰درصد زعفران جهان در ایران تولید می‌شود اما در صادرات آن ضعیف هستیم و گردش مالی ایران در این حوزه ضعیف است.

وی با اشاره به پالایشگاه گیاهان دارویی اظهار کرد: اولین پالایشگاه گیاهان دارویی با ۱۲۰میلیارد اعتبار افتتاح می‌شود.

عصاره با بیان اینکه مسئول اجرایی کردن سند جامع گیاهان دارویی، معاون علمی است؛ گفت: با دستورات معاون رئیس جمهور تمام دستگاه‌های ذی‌ربط مسئول تدوین نقشه راه شدند.

دبیر جشنواره گیاهان دارویی با اشاره به سازمان‌های متولی برای ترویج صنعت داروی گیاهی اظهار کرد : تمام دستگاه‌های متولی از جمله وزارت کار، وزارت علوم و سازمان فنی حرفه‌ای برای تولید گیاهان دارویی و ترویج صنعت آن دست به کار شده‌اند.

وی درباره شعار سال گفت: این جشنواره با هدف ترویج شعار سال و در راستای تولید کالاهای داخلی بوجود آمده است.

لازم به ذكر است

دبيرخانه هشتمين همايش طلاي سبز در اين جشنواره غرفه دارد.

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3