جلسه شورای سیاست گذاری هشتمین همایش طلای سبز، عصر یکشنبه در سازمان غذا و دارو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی همایش طلای سبز در این جلسه دکتر مهناز خانوی، دکتر عباس کبریایی زاده، دکتر محمود فلامرزیان، دکتر اسماعیلی، دکتر عصاره، دکتر بصیریان، دکتر دباغیان و نمایندگانی از بخش صنعت حضور داشتند.

دکتر مهناز خانوی، مدیرکل اداره فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه شش ماه تا برگزاری این همایش فرصت باقی است، به تشریح محورهای پیشنهادی مقالات و برنامه های همایش پیش رو پرداخت.

دکتر خانوی با بیان اینکه سال گذشته شعار همایش در ارتباط با فرصت ها و تهدیدهای تحریم ها بود؛ گفت: امسال هم شرایط ما تغییری نسبت به سال گذشته از نظر تحریم نداشته و حتی سخت تر هم شده است و بر این اساس هنوز هم با نگاهی به وضعیت جامعه باید به این مقوله دقت داشته باشیم.

مدیرکل اداره فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: سال گذشته شرکت های تولید کننده فراورده های طبیعی و دارویی به سمت صادرات رفته اند و این موضوع بسیار خوشحال کننده است و نشان می دهد باید از این بخش حمایت بیشتری به عمل بیاوریم. به همین منظور بحث اقتصاد و بازرگانی داروهای گیاهی و فراورده های طبیعی در محورهای مقالات گنجانده شده است.

دکتر عباس کبریایی زاده عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران هم با اشاره به اهمیت جایگاه فراورده های گیاهی و داروهای طبیعی عنوان کرد: باید به بحث صادرات در این زمینه اهمیت ویژه بدهیم چراکه ظرفیت لازم را داریم اما نیازمند به فعالیت بین المللی بیشتری هستیم.

دکتر کبریایی زاده ادامه داد: بارها کارشناسانی که از کشورهای دیگر به ایران آمده اند و با صنعت داروهای گیاهی و فراورده های طبیعی روبرو شده اند، از اینکه چرا در دنیا کمتر شناخته شده هستیم تعجب کرده اند.

عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران صنعت داروهای گیاهی را دارای رشد بسیار خوب در داخل کشور دانست و اضافه کرد: در هشتمین همایش طلای سبز لازم و خصوصا در بخش مقالات لازم است به ارزیابی جایگاه اقتصادی و اجتماعی داروهای گیاهی در دنیا بپردازیم.

دکتر عباس کبریایی زاده بحث اقتصاد را در زمینه داروهای گیاهی دارای اهمیت بسیاری دانست و گفت: پول بسیار زیادی در بخش عطاری ها در حال جا به جایی است که نشان دهنده باور مردم به این بخش است و باید در همایش هشتم هم به آن توجه شود.

وی همچنین خواستار دقت ویژه به سه سطح پیشگیری، تشخیص و درمان داروهای گیاهی و فراورده های طبیعی در بخش مقالات شد.

در ادامه این نشست محورهای مقالات هشتمین دوره و برنامه های همایش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هشتمین همایش طلای سبز از ۱۹ تا ۲۱ تیرماه سال ۱۳۹۸ در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می شود.

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3