به گزارش دبیرخانه دائمی همایش طلای سبز : دکتر مریم تاج آبادی ابراهیمی (رئیس انجمن پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند ایران و عضو شورای سیاست‌گذاری همایش  طلای سبز) ضمن تاکید بر اهمیت  برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی در معرفی صنایع نوین چون فراورده‌های طبیعی ، پروبیوتیک  و همچنین تاثیرگذاری این رویدادها درجامعه علمی عنوان کرد: پروبیوتیک علمی بسیار جدید است که در کشور های بسیار پیشرفته آغاز شده و کشور ما ایران، همقدم با آن‌ها پیش می رود در حال حاضر  تولید محصول در زمینه بیماری های خاص و تولید محصول جدید پروبیوتیک در دستور کار سازمان تحقیق و توسعه قرار دارد.
دکتر تاج آبادی افزود: بومی‌سازی تولید صنعت پروبیتوتیک‌ها و غذاهای فراسودمند در کشور  تقریباً ده سال سابقه دارد و این زمینه شبکه علمی خیلی قوی در کشور داریم و تولید پروبیوتیک کاملا بومی‌سازی شده است. پروبیوتیک از طریق جایگزینی یا مستقر شدن در بخشی از بدن میزبان، تغییراتی ایجاد می‌کنند که باعث اعمال اثرات مفید همچون مهار بیماری‌های مختلف، کنترل سرطان، تعدیل سیستم ایمنی، بر سلامتی میزبان می‌شوندو همچنین نقش درمانی در گروه زنان و بیماری های گوارشی دارد.
این عضو شورای سیاستگذاری همایش افزود با توجه به اهمیت آگاهی بخشی و فرهنگسازی در خصوص مصرف فراورده‌های پروبیوتیک، یکی از محورهای همایش بررسی نقش ذائقه ، فرهنگ و آموزش در پذیرش فراورده های طبیعی و پروبیوتیک خواهد بود که انتظار می‌رود مورد استقبال متخصصان و داروسازان قرار گیرد.
 گفتنی است  همایش بین المللی طلای سبز در روزهای 19تا 21تیر ماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک تهران برگزار می شود.

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3