دکتر نفیسه حسینی یکتا نائب رئیس انجمن علمی طب سنتی فعالیت استارت آپ‌ها را در توسعه اقتصادی فراورده‌های طبیعی موثر ، همایش‌ها را تریبونی برای جذب حمایت کننده‌ها و شتابدهی به فعالیت های استارت آپی دانست.

به گزارش دبیر خانه همایش طلای سبز : دکتر نفیسه حسینی یکتا معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، ضمن ابراز خرسندی و حمایت از برگزاری نخستین رویداد استارت آپی در حوزه داروهای گیاهی در همایش طلای سبز بیان کرد: رویدادهای استارت آپی، فرصتی برای علاقه مندان است تا بتوانند ایده هایی نو و جذاب را در حوزه طب سنتی شکوفا کنند. ایجاد سرمایه گذاری در حوزه طب ایرانی و استارت آپ بسیار مهم است، چرا که برگزاری همایش ها در جذب سرمایه گذارها تاثیرگذار خواهد بود. همچنین در همایش هایی مثل طلای سبز نیازمند آموزش های استارت آپی در حوزه طب سنتی هستیم.

وی نیز در رابطه با نقش شتابنده‌ها و استارت آپ‌ها در توسعه اقتصادی و فراورده‌های طبیعی گفت: استارت آپ‌ها در اقتصاد جوامع امروزی نقش مهمی را بازی می کنند. نیروی انسانی با طرح های خلاقانه و نواورانه جزیی از زیر ساخت‌های اقتصاد دانش بنیان است. در هر حوزه ای می توان رویکردی دانش بنیان با جوامع ای از استارت آپ ها داشته باشیم، همچنین در حیطه پاسخ گویی به سوالات حوزه طب ایرانی ، گردش اقتصادی و بهره مندی از ظرفیت های آن جهشی سریع می توان داشت. بدیهی است حوزه طب ایرانی ، گیاهی و دارویی از این مقوله مستثنی نیست و کارآفرینی در طب سنتی بسیار مهم است چراکه باعث شکوفایی ایده‌های تجاری در این حوزه می شود.

دکتر حسینی نیز اشاره کرد: جوامع استارت آپی دارای ایده های خلاقانه در خصوص تولید فراورده های گیاهان دارویی و گیاهان دارویی هستند و به نوعی با ارائه خدمات پیشگیرانه، درمانگرانه و سلامت محور برپایه آموزه های طب ایرانی بی شک می تواند اقدامی مهم در گردش چرخ اقتصادی کشور باشد.

گفتنی است هشتمین همایش طلای سبز 19 تا 21 تیرماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌گردد.

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3