فرهاد نیل‌فروشان دانش‌آموخته رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد، مدیرعامل شرکت صنعتی وبازرگانی صحّت، عضوهیئت مدیره ریحان کیمیا و مدیرمسئول انتشارات زعفران است. گفت‌وگو با وی را در زیر می‌خوانید:

  • ·شرکت شما در خصوص کدام محصولات بهداشتی و آرایشی به صورت تخصصی کار می‌کند و در این زمینه با چه چالش‌ها یا موانعی مواجهید؟

شرکت صنعتی و بازرگانی صحت در زمینه تولید محصولات بهداشتی مراقبت فردی و خانگی همانند (انواع شامپو‌ها، انواع مایع دستشویی، انواع مایع ظرفشویی و ... ) فعالیت دارد به صورت تخصصی در زمینه تولید و عرضه محصولات شوینده حاوی فرآورده‌ها و عصاره‌های گیاهی و طبیعی شناخته شده است و به زودی عرضه محصولات جدید و متنوعی از این گروه محصولات را توسط این شرکت شاهد خواهیم بود.

از جمله چالش‌ها و موانع موجود در تولید این گروه از محصولات شامل نوسانات شدید قیمت در مواد اولیه، پایین بودن کیفیت مواد اولیه داخلی، حمایت نکردن دولت از تولید داخلی و فقر زیرساخت‌های مناسب تکنولوژی داخلی در زمینه تولید است.

  • ·درباره آخرین محصولاتی که به بازار عرضه کرده‌اید توضیح بدهید. این محصولات از چه ویژگی‌های منحصر به‌فرد یا جدیدی برخوردار است؟

شامپو حاوی عصاره سیر و شامپو حاوی عصاره تخم‌مرغ یکی از آخرین محصولات ارائه شده به بازار بوده است که این محصولات با بهره‌‌مندی از ویژگی‌های منحصر به‌فرد و اثبات شده عصاره طبیعی سیر و تخم‌مرغ فرموله و به بازار ارائه شده است و خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم مواجه شده است .

هم‌چنین بدن‌شوی حاوی گیاه گوار صحت به عنوان اولین بدن‌شوی گیاهی در ایران تولید و به جامعه ایرانی معرفی شده است و با توجه به این‌که سال‌ها از معرفی آن می‌گذرد، هم‌چنان موفق بوده است.

  • ·در زمینه تولید یا صادرات محصولات بهداشتی و آرایشی برخوردار از فناوری‌های نوین همانند نانو یا محصولات ارگانیک یا محصولات جدید بر گرفته از فرآورده‌های طبیعی توضیح دهید؟

با توجه به سیاست شرکت مبنی بر ارتقای کیفیت محصولات در جهت افزایش رضایت‌مندی مشتریان این شرکت همواره سعی کرده است به منظور دستیابی به این هدف، در کلیه امور استفاده از فناوری‌های نوین مربوط به انواع فرآورده‌های طبیعی و محصولات منشا شده از این فرآورده‌ها را سرلوحه کارهای خود قرار دهد و به عنوان یک شرکت پژوهش محور بهره‌مندی از این دانش‌ها را در اهداف آتی و قابل دسترسی خود بگنجاند.

  • ·در خصوص چشم‌انداز شرکت توضیحاتی ارائه دهید؟

شرکت صنعتی و بازرگانی صحت به عنوان اولین شرکت ایرانی تولیدکننده و معرفی‌کننده محصولات شوینده گیاهی به سبد کالای جامعه ایرانی، با تکیه بر همکاری صمیمانه پرسنل و با به کارگیری روش‌های علمی‌، شرکتی پیشرو در زمینه تولید و عرضه محصولات بهداشتی به منظور ارتقای سطح سلامت و بهداشت جامعه ایرانی است و با اعتقاد به اینکه کیفیت با هزینه مناسب می‌تواند در اختیار همگان باشد، پیشرو تولید محصولات با کیفیت بالا و قیمت مناسب بوده و خواهد بود.

  • ·شرکت شما تا چه اندازه در زمینه وارد کردن فناوری‌ها یا دانش نوین فعال است؟

با توجه به این‌که استراتژی شرکت صنعتی و بازرگانی صحت بر پایه توسعه محصولات جدید دارای کیفیت بالا طرح‌ریزی شده است. واحد تحقیق و توسعه این شرکت سال‌ها است با بهره‌گیری از دانش روز دنیا و با تکیه بر توانایی کارشناسان خود، پژوهشگران و صاحب‌نظران این صنعت سعی کرده است در کلیه زمینه‌های خلق یک محصول جدید و ارتقای کیفیت محصولات تولیدی از دانش‌های روز دنیا به منظور خدمت به سلامت جامعه ایرانی استفاده نماید. به همین منظور، این شرکت با استفاده از مواد اولیه نوینی که بر پایه آخرین یافته‌ها و فناوری‌های روز دنیا تولید شده است سعی در تولید و عرضه محصولات همسو با دانش روز دنیا دارد.

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3